Uwaga! Wycofane franki szwajcarskie - CHF

Uwaga na franki szwajcarskie z ósmej serii! Zostały one wycofane z obiegu z dniem 30 kwietnia 2021 roku i tym samym przestały być prawnym środkiem płatniczym na terenie Szwajcarii. Co to oznacza? Od końca kwietnia banknotami z poprzedniej serii nie zapłacimy już w sklepach ani za wykonanie usług, a banknoty można wymienić jedynie w banku Szwajcarskim.

Do tej pory w obiegu znajdowały się dwie serie banknotów szwajcarskich. Nominały w obu przypadkach to: 20, 50, 100, 200 i 1000 CHF. Starsza, ósma seria przedstawiała znane osobistości szwajcarskie. Motywem przewodnim nowej, dziewiątej serii jest „Szwajcaria otwarta na świat”, a grafiki przedstawione na banknotach to między innymi czas, woda, światło czy język.
Skup 8 serii franka CHF w kantorze Plaza w Rybniku.

Dlaczego stare banknoty zostały wycofane z użycia? Nowa, dziewiąta seria banknotów franków szwajcarskich różni się od swoich poprzedników bardziej nowoczesnym wyglądem. Oprócz tego zmieniły się zabezpieczenia na pieniądzach. Franki szwajcarskie już wcześniej były uważane za jedne z najlepiej zabezpieczonych banknotów w obiegu na świecie, jednak szwajcarzy cały czas udoskonalają swoje techniki i wymogi bezpieczeństwa. Dzięki temu ich banknoty są nie tylko trwałe, ale również trudne do sfałszowania i podrobienia.

Czy w Polsce stare franki szwajcarskie są jeszcze coś warte? Nie wymienimy już franków szwajcarskich ósmej serii w Polskim banku, również kantory zaprzestały skupu banknotów. Nasze kantory znajdujące się na terenie Katowic, Żor, Rybnika i Raciborza przyjmują stare franki szwajcarskie we wszystkich, nawet najmniejszych ilościach.

Banknoty 8 serii franka szwajcarskiego

10 franków szwajcarskich 8 seria awers 10 franków szwajcarskich 8 seria rewers
10 franków szwajcarskich 8 serii

20 franków szwajcarskich 8 seria awers 20 franków szwajcarskich 8 seria rewers
20 franków szwajcarskich 8 serii

50 franków szwajcarskich 8 seria awers 50 franków szwajcarskich 8 seria rewers
50 franków szwajcarskich 8 serii

100 franków szwajcarskich 8 seria awers 100 franków szwajcarskich 8 seria rewers
100 franków szwajcarskich 8 serii

200 franków szwajcarskich 8 seria awers 200 franków szwajcarskich 8 seria rewers
200 franków szwajcarskich 8 serii

1000 franków szwajcarskich 8 seria awers 1000 franków szwajcarskich 8 seria rewers
1000 franków szwajcarskich 8 serii


Chociaż od wycofania z obiegu ósmej serii franka szwajcarskiego (skrót międzynarodowy CHF) minął już prawie rok, niektórzy z Państwa dopiero teraz orientują się, że posiadają w domu serię, która nie jest już oficjalnym środkiem płatniczym. Czy oznacza to, że pieniądze są już nic niewarte! Nic bardziej mylnego! W naszym kantorze Rybnik Plaza nadal skupujemy oraz wymieniamy franka szwajcarskiego 8 serii i jako jedyna firma na rynku oferujemy tak atrakcyjną cenę! Przyjeżdżają do nas klienci z każdego zakątka naszego kraju, co potwierdza, że satysfakcja z naszych usług jest gwarantowana!

Wiadomo, że w połowie grudnia, gdy święta i Nowy Rok za pasem, każdemu przydałby się zastrzyk dodatkowej gotówki. Dlatego z przyjemnością przypominamy, że nadal skupujemy nieaktualne franki szwajcarskie ósmej serii, które zostały wycofane z obiegu w kwietniu 2021. Jako jedyni na rynku oferujemy atrakcyjną cenę skupu (13.12.2021 - 4,20!) oraz możliwość wymiany starego franka na nowego (wymiana w przeliczeniu 0,9-0,94 w zależności od ilości posiadanej waluty)! Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami po więcej szczegółów! W tym momencie frank CHF osiągnął wysoką wartość giełdową, dlatego nie ma co zwlekać z wymianą!

Ostatnio dostajemy zapytania czy po godz 17 lub w weekendy również dostaną Państwo cenę hurtową przy sprzedaży starego franka szwajcarskiego. Oczywiście dostaniecie taką . Proponujemy także gwarancję niezmiennego kursu nawet jeżeli waluta odnotuje spadek na giełdzie. Wystarczy zadzwonić, zarezerwować kurs i umówić się na wymianę . Przypominamy, że franki szwajcarskie ósmej serii zostały wycofane z obiegu 30 kwietnia 2021 roku i tym samym przestały być prawnym środkiem płatniczym w Szwajcarii jak i na całym świecie! Tylko u nas istnieje możliwość sprzedaży starych franków szwajcarskich ósmej serii. Nieważne czy posiadają Państwo 10 czy 1000 nieaktualnych franków - oferujemy atrakcyjny kurs i zapewniamy realizację każdej transakcji.

Marta : 2021-05-15
© 2023 Kantor Plaza Rybnik
Firma