Zgoda na pliki cookie
Pliki cookie, które używamy na stronie pozwalają na poprawne jej funkcjonowanie oraz analize statystyki.
Opcjonalne pliki: Google Analytics.
Wymagane pliki: PHP Session
Jaką walutę zabrać na Chorwację?

WAKACJE NA BAŁKANACH

Półwysep Bałkański to miejsce niedaleko nas, które co roku kusi wielu Polaków podczas wakacji swoim śródziemnomorskim klimatem. Jednym z najchętniej odwiedzanych państw tego regionu jest oczywiście Chorwacja, do której można się udać zarówno samochodem jak i samolotem. Kusi ona bowiem pięknymi plażami ale również górami, co sprawia, że możliwe jest tam nie tylko leżenie na plaży, ale i również aktywny wypoczynek dla miłośników zdobywania szczytów.

PLAŻE, WODOSPADY I HISTORIA

Za co nasi rodacy tak doceniają chorwackie plaże? Zapewne za to, że w odróżnieniu od naszych, polskich, są kamieniste. Może nie jest to tak wygodne jak leżenie na piasku, jednak najważniejszym plusem jest oczywiście czystość morza! Dzięki kamiennym plażom woda jest przejrzysta i stanowi istny raj dla fanów snurkowania. Można zabrać ze sobą maskę lub zaopatrzyć się w nią na miejscu, ponieważ niemal w każdym miejscu znajdują się dobrze wyposażone stoiska z akcesoriami.

Również wielbiciele pięknej, historycznej architektury znajdą na Chorwacji coś dla siebie. Są tam bowiem takie zabytkowe miasta jak Pula, Split czy Dubrownik.

O czym nie można zapomnieć zachwalając Chorwację? Oczywiście o wodospadach! Na terenie państwa znajdują się dwa popularne parki narodowe: Park Narodowy Jezior Plitwickich oraz Park Narodowy Krka. Widoki tam są nie do podrobienia, a samo przeżycie związane z odwiedzeniem tych miejsc zostaje z człowiekiem na zawsze. Wizyty tam nie są niestety bezpłatne, nie są nawet tanie, bo cena wstępu do Parku Krka to 120 HRK (około 80 złotych za osobę dorosłą) a do Jezior Plitwickich to przedział pomiędzy 80 a 200 HRK,  w zależności od miesiąca (od około 55 do 135 złotych za osobę dorosłą).

JAKĄ WALUTĘ ZABRAĆ NA CHORWACJĘ

To nieprawda, że Polacy wybierający się do Chorwacji muszę wymienić złotówki na euro. Walutą obowiązującą na Chorwacji jest bowiem kuna chorwacka, którą można znaleźć w kantorach pod skrótem HRK. W naszym kantorze Rybnik Plaza oczywiście mogą Państwo wymienić złotówki bezpośrednio na kuny chorwackie, niezależnie od potrzebnej ilości! Oferujemy atrakcyjne ceny hurtowe, zarówno sprzedaży jak i skupu kuny, która zostanie niewykorzystana po wakacjach! Zapraszamy!

© 2023 Kantor Plaza Rybnik
Firma